TR EN DE FR
Haftasonu Fırsatları

Uygunluğu Kontrol Et

SPA Nedir? İlk SPA Deneyimi

 

Cevahir Hotel İstanbul Asia Fitness & Spa üyesi olmasam da Spa`ya girebilir miyim?

Evet, üye olmayan misafirlerimiz de Cevahir Hotel İstanbul Asia Fitness & Spa’dan terapi randevusu alabilirler.

Herhangi bir bakım almamış olsam da Cevahir Hotel İstanbul Asia Fitness & Spa `dan faydalanabilir miyim?

Cevahir Hotel İstanbul Asia Fitness & Spa ‘nın ıslak alanlarından (Açık ve Kapalı Yüzme Havuzu, Sauna, Buhar Odası, Türk Hamamı, Jakuzi, Açık ve Kapalı Dinlenme Alanları vb.) faydalanmak için bir bakım almanız gerekmemektedir. Bu alanlarda vakit geçirip, dinlenmek için günlük giriş alternatifimizi değerlendirip spa ‘mızı kullanabilirsiniz. Kapalı yüzme havuzumuzda hijyen kuralları gereği bone zorunluluğu mevcuttur.

Günlük Kullanım veya Spa Kullanımı için yanıma neler almalıyım?

Spa kullanımına gelirken yanınızda herhangi bir kişisel malzeme getirmenize gerek yok çünkü ihtiyacınız olacak havlu, kimono, peştamal, terlik, duşlarda şampuan, saç kremi ve duş jeli, duş sonrası kullanmak isterseniz nemlendirici vücut losyonu spamızda mevcuttur. Islak alanlarımızı (Açık ve Kapalı Yüzme Havuzu, Sauna, Buhar Odası, Türk Hamamı, Jakuzi, Açık ve Kapalı Dinlenme Alanları vb.) daha konforlu kullanmanız için yanınızda bikini/mayo/haşema, şort getirmenizi öneriyoruz.

Randevu saatinden ne kadar önce gelmeliyim?

Cevahir Hotel İstanbul Asia Fitness & Spa ’ya terapi başlangıç saatinden 15 dakika önce gelmenizi tavsiye ederiz. Böylece bakım öncesinde duş alma imkanınız olacak ve bu duş sizi rahatlatarak masaja hazırlayacaktır. Daha erken gelip ıslak alanlarımızı (Sauna, Buhar Odası, Türk Hamamı) kullanabilir terapi kalitenizi daha da keyifli hale getirebilirsiniz.

Randevuya geç gelirsem ne olur?

Geç kalmanız, sizden sonraki masaj randevusunun zamanlamasını da etkileyeceğinden, önceden belirlenen bitiş zamanında masajınız sona erecek ve bakım süresi kısalacaktır. Gecikmenizden kaynaklanan süre kısalmalarının bakımın ücreti üzerinde herhangi bir etkisi olmayacaktır.

Masajı iptal etmek istersem?

Randevunuzu iptal etmek ya da değiştirmek istiyorsanız lütfen randevunuzdan en az 2 saat önce arayınız. Eğer paket ya da özel grup bakımının iptali söz konusu ise randevu zamanından en az 3 saat önce haber vermeniz gerekmektedir.

Önce saunayı mı, hamamı mı kullanmalıyım?

Sauna kuru bir seans olduğundan öncelikle saunayı tercih edebilir; daha sonra buhar odasında cildinizi kuruluktan kurtarabilir ve en son hamamı kullanabilirsiniz. Böylece cildiniz daha çok ferahlayacaktır.

Yanımda kıymetli eşyalarım bulunabilir mi?

Resepsiyon alanında bulunan özel kilitli kasaları ücretsiz olarak kullanabilir, kıymetli eşyalarınızı muhafaza edebilirsiniz.

SPA`ya giderken nasıl kıyafetler seçmeliyim?

Cevahir Hotel İstanbul Asia Fitness & Spa ’da kıyafetlere bulaşacak kadar ağır yağlar kullanılmamaktadır ve kullanılan masaj yağlarımız parafin içermediğinden ciltte hemen emilir, leke veya iz bırakmamaktadır. Yine de tedbir açısından, misafirlerimizin koyu renkli kıyafetler giymelerini ve ipek giymemelerini öneririz.

SPA’ya gelmeden yemek yiyebilir miyim?

Spa alanları buhar odası, sauna gibi sıcak mekanları bünyesinde barındırdığından ve sıcaklık vücudumuzda kan dolaşımını hızlandırdığından, Spa’ya gelmeden önceki 1 saat yemek yenmemesini öneririz.

Spa’ya makyajla gelebilir miyim?

Spa’ya makyajla gelmenin bir sakıncası yoktur.

SPA ’dayken lens kullanımı nasıl olmalı?

Spa alanımızda ıslak mekanların olması ve masaj süresince uyuma ihtimali olması nedeniyle, lensli gözler zarar görebilir. Bu malzemelerin spa ziyareti süresince kullanılmamasını öneririz.

Masaj yaptırırken iç çamaşırı giymeli miyim?

Masaj esnasında vücüdun sirkülasyonunu etkileyecek her hangi bir lastikli malzemenin giyilmemesini öneririz. Ancak bu tamamen misafirlerimizin tercihine bağlıdır.

SPA’da cep telefonumu nereye bırakmalıyım?

Spa alanı kesinlikle dinlenme amaçlı kullanılan bir alan olduğundan, misafirlerimize tam bir dinlenme sağlayabilmek için cep telefonlarını soyunma odalarındaki dolaplarda veya resepsiyon alanında bulunan özel kilitli kasalara bırakmanızı rica ederiz.

SPA’dan önce ağda yaptırabilir miyim?

Eğer alınacak servis masaj ise bu gibi işlemler yapılarak spaya gelinmesi ciltte her hangi bir etkiye sebep olmaz ancak peeling, kese vb gibi servisler alınacak ise jilet, ağda gibi işlemlerin en az bir kaç gün önce yapılması cildin tahriş olmasını engelleyecektir.

Ağrılı bölgelerle ilgili masaj terapistini nasıl bilgilendirmeliyim?

Masaja başlamadan önce misafirin bedeninde bir sağlık sorunu olup olmadığı sorgulanmaktadır ve sorun varsa ilgili alana masaj uygulanmamaktır. Ayrıca, misafir operasyon geçirmişse en az 6 ay masaj uygulanamamaktadır. Misafirlerimizin sağlıklarıyla ilgili her türlü durumu paylaşmaları yanlış bir işlem yapılmaması açısından önemlidir.